ŚROKA 2013

1 Nakielski Przegląd Kabaretowy Środowiskowych Domów Samopomocy

ŚROKA 2013

… już za nami i uznajemy go za bardziej niż udany. Jesteśmy pod wrażeniem przedstawień przygotowanych przez Środowiskowe Domy Samopomocy, którym dziękujemy za przybycie.  Zobaczyliśmy różne formy kabaretowe „skecz, piosenka, groteska”. Nie obyło się bez wpadek, które były jak wisienka na torcie. Imprezę prowadziła część kadry ŚDS Nakło  kierownik Marek Durałek  i Dorota Murach.
„ŚROKA” rozpoczęła się piosenką, która mamy nadzieje stanie się tradycją Nakielskiego Przeglądu Kabaretowego ŚDSów. Na deskach nakielskiej sali kinowej wystąpili: gospodarze imprezy : ŚDS Nakło  w przedstawieniu Jeden dzień z życia w ŚDS. Skecz przygotowała Kornela Zabrzycka i Paweł Krupiński.
 ŚDS Gądecz  z piosenką-poematem  „To już pięć lat”
ŚDS Inowrocław  w piosenkach „Kaczka dziwaczka” i „Stokrotka”
ŚDS Solec Kujawski w skeczu  „Terapia dla mężczyzn”
ŚDS Janikowo w skeczach „Biuro matrymonialne”, „Ojciec i teść” , „Rocznica ślubu”
ŚDS Barcin w skeczu „Drajwery”
ŚDS Nowa Wieś Wielka w  kabaretowym mini playback show  „Piosenka ta generalnie jest na dwa”
ŚDS Świecie w skeczu „Radio”
ŚDS Chojnice w skeczu „Kopciołuszek”
ŚDS Strzelno zabrało nas w muzyczną „Wędrówkę po Polsce”
Do tej pory to my byliśmy gośćmi na imprezach organizowanych przez nich, tym bardziej miło nam było gościć inne „środowiskowe” w Nakle nad Notecią. W organizacji spotkania wsparł nas Nakielski Ośrodek Kultury. Dziękujemy Panu Michałowi Dubkowskiemu za współpracę. Uczestnikom przeglądu bardzo podobało się miejsce, scena, przestrzenie NOKu i profesjonalna obsługa. My w szczególności dziękujemy akustykom, którzy są niezastąpieni. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Dzięki nim impreza przebiegała sprawnie. Dyrektor i wychowawcy mogą być dumni z Tej młodzieży. Uczniowie spisali się dzielnie i perfekcyjnie wywiązali się ze swoich zadań. Dziękujemy Domowi Pomocy Społecznej w  Nakle nad Notecią za użyczenie naczyń, Starostwu Powiatowemu za wsparcie imprezy w formie upominków dla uczestników przeglądu. Warsztatom Terapii Zajęciowej i klasie pani Wioletty Ossowskiej za „zapełnienie” widowni. Wasza obecność była dla nas ważna.
Dzisiejsze spotkanie wsparło wielu darczyńców. Dziękujemy wszystkim, również tym anonimowym. Dziękujemy uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle nad Notecią, za ich zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszej wolontariuszki Sylwii, która pomaga nam nie tylko od święta. Jesteśmy z was dumni.
Dostaliśmy wiele pozytywnych informacji dotyczących organizacji, przebiegu, formy i strony wizualnej imprezy od uczestników i zaproszonych gości. Mamy zapewnienie, że chętnie wezmą udział w II Nakielskim Przeglądzie Kabaretowym ŚROKA. Dostaliśmy też deklarację chęci współpracy przy kolejnym spotkaniu od Dyrektora NOKu i wolontariuszy.  Szkoda tylko, że termin przeglądu pokrył się z innymi ważnymi sprawami i nie wszyscy zaproszeni goście dotarli na „ŚROKę”, ale będzie okazja za rok. Zatem do zobaczenia.

tekst: Martyna Górska

Jeden dzień z życia w ŚDS – występ grupy z ŚDS Nakło

Rozbawili publiczność – naklo24