ŚROKA 2016 – SPORT

W środę, 23 listopada 2016 roku po raz kolejny na deskach sceny w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury pojawiła się ŚROKA – symbol Przeglądu Kabaretowego Środowiskowych Domów Samopomocy. Impreza w tym roku odbywa się po raz 4 i staje się tradycją, że kiedy odlatują bociany w gościnnych progach NOKu zjawia się ŚROKA. W role konferansjerów wcielił się znany duet, czyli Marek Durałek – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle oraz Dorota Murach-Jagła terapeutka w ŚDS Nakło. Ponieważ rok 2016 obfitował w wiele wydarzeń sportowych takich jak Letnie Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, organizatorzy imprezy uznali, iż motywem przewodnim przeglądu będzie właśnie sport. Tą dziedzinę życia na wesoło starało się przedstawić wiele zaprzyjaźnionych ekip ze Środowiskowych Domów Samopomocy . Nie zabrakło również naszych sąsiadów, czyli WTZ Nakło.

Cieszy fakt, iż w naszym wydarzeniu poza stałymi bywalcami biorą udział debiutanci np. drużyna z Wałcza. Podczas uroczystości przekonaliśmy się , że sport to nie tylko nerwy i stres, sport może budzić również salwy śmiechu. Choć zdarzały się skecze takie same to tak naprawdę były one takie tylko z pozoru, gdyż aktorzy są niepowtarzalni. Nie było by ŚROKI bez wsparcia oraz pomocy wielu osób dobrego serca: sponsorów, którzy ufundowali nagrody rzeczowe dla uczestników; wolontariuszy, którzy ofiarowali swe serce i czas po to by impreza przebiegła sprawniej; terapeutów, którzy szlifowali godzinami ze swoimi podopiecznymi skecze oraz układy taneczne. W organizację imprezy również po raz kolejny bardzo aktywnie włączyły się rodziny uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocny w Nakle szyjąc sceniczne stroje, kompletując rekwizyty, piekąc ciasta na poczęstunek czy wreszcie wspierając i pomagając uczestnikom już podczas samej imprezy. Wszystkim bardzo dziękujemy zapraszamy do współpracy już za rok.
Patronat honorowy nad ŚROKĄ objęli starosta nakielski i burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią. W imprezie swój duży udział mieli wolontariusze – wychowankowie Joanny Świderskiej z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, a także pracownicy Nakielski Ośrodek Kultury – m.in. akustycy Eugeniusz Mik i Artur Cwudziński. 4 Nakielskie „Igrzyska” Kabaretowe wsparło wielu darczyńców, którym serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będziecie z nami za rok.

tekst: Miłosz Trzciński/Martyna Górska

Przegląd sportowy w krzywym zwierciadle – występ grupy z ŚDS Nakło

Pełne śmiechu igrzyska kabaretowe… – naklo24