ŚROKA 2015 – FiLM

3 Nakielski Przegląd Kabaretowy Środowiskowych Domów Samopomocy

ŚROKA 2015 – FiLM

W środę, 24 listopada w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się 3 Przegląd Kabaretowy Środowiskowych Domów Samopomocy ŚROKA 2015. Tradycyjnie organizatorem imprezy byli gospodarze ŚDS Nakło, czyli MY 😉 W tym roku motywem przewodnim imprezy był FiLM i cała impreza stylizowana była na gale wręczenia Oscarów. Nie zabrakło czerwonego dywanu, a odpowiednikiem statuetki Oscara była statuetka „Śroki”. Atmosferę imprezy potęgowało to, że spotkanie odbyło się w sali kinowej, a przy wejściu kasowane były bilety.
Wydarzenie swoją obecnością uświetniło wielu zaproszonych gości m.in. Starosta Nakielski Tomasz Miłowski i Wicestarosta Andrzej Kinderman, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło – Sławomir Napierała, Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury Michał Dubkowski, Dyrektor DPS Ewa Kistowska. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej reprezentowała polonistka Joanna Świderska, Partnerstwo dla Krajny i Pałuk – Barbara Jasińska, a PCPR Justyna Rolek.
Jednak najważniejszymi gwiazdami tego dnia byli uczestnicy, którzy brali udział w przeglądzie. Dziękujemy wszystkim grupom za przybycie i spektakle i za to, że chętnie do nas przyjeżdżacie, dzięki czemu impreza stała już się imprezą cykliczną. Z roku na rok w występach uczestniczy coraz więcej grup, w tym roku było ich dwanaście. Cała impreza nie odbyłaby się jednak bez pomocy sponsorów, którzy wsparli organizacje wydarzenia. Do sprawnego przebiegu spotkania przyczynili się też wolontariusze z III klasy Technikum Eksploatacji Portów i Terminali nakielskiej Żeglugi, którzy jak co roku dzielnie pomagali w ogarnięciu imprezy. Szczególne podziękowania dla akustyków z NOK-u Eugeniusza Mika i Marcina Kamińskiego.
Jeśli chodzi o zmagania konkursowe wszystkie występy były na wysokim poziomie i jury miało trudne zadanie w przyznaniu nagród w kategorii m.in. najlepszy aktor, najlepsza rola drugoplanowa. Niemniej jednak wszystkie Śroki zostały rozdane. Gratulujemy zwycięzcą choć tak naprawdę wygrali wszyscy bo liczyła się dobra zabawa. Kolejny przegląd kabaretów już za rok i mamy nadzieję, że media też tego dnia będą z nami 🙂 Dziękujemy Radio Nakło 107,5 FM , naklo24.pl, kurier nakielski, Gazeta Pomorska za obecność i relacje.

tekst: Miłosz Trzcinski/Martyna Górska

W starym kinie – występ grupy z ŚDS Nakło
ŚROKA 2015 – FiLM (przygotowania)
ŚROKA już zakończona – naklo24
ŚROKA – kurier-nakielski.pl
Kabarety na scenie NOK – GazetaPomorska
ŚROKA 2015 już za nami – powiat-nakielski.pl